.
.
Witaj przybyszu
okrety
Militaria
Wyprawy i podboje
Rzemiosło
Wierzenia
Pogrzeb wikinga
Życie Wikingów
Niufsy

800x600 i wyżej
kolor 24-bit
IE 5.x, NN 4.x
Projekt i wykonanie
Popeye

.

Po upadku cesarstwa zachodniorzym- skiego, Europę nawiedzało wiele klęsk, a do najpoważniejszych należały najazdy drużyn skandynawskich, które w VIII w. rozpoczęły serię morskich wypraw wojennych. Drużyny te określano wspólnym mianem wikingów, czasami ich członków nazywano także Normanami lub Waregami.

Główną przyczyną ekspansji wikingów było prawdopodobnie przeludnienie, niewykluczone też, że pierwsze ich wyprawy miały na celu nawiązanie kontaktów handlowych. Szybko jednak przekonali się oni, że odwiedzane przez nich ziemie można podbić i zasiedlić.

Jak to możliwe, że lud taki jak wikingowie w bardzo krótkim czasie stał się postrachem cywilizacji całej Europy, a później także Grenlandii i wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej? To co czyniło wikingów tak niebezpiecznymi, był fakt, że atakowali oni z wody, gdzie czuli się pewnie, w przeciwieństwie do innych europejskich żeglarzy, którzy rzadko kiedy odważali się oddalić zbytnio od brzegu. Bez trudu pokonując długie dystanse i napadając nagle i niespodziewanie , stanowili oni zagrożenie , przed którym trudno było się obronić.

Jestem pewien, że tak wspaniała cywilizacja warta jest bliższego poznania. To stało się bodźcem do stworzenia tej strony. Znajdziecie na niej wszystko co mogłoby zaciekawić nie tylko szukających powierzchownych informacji, ale także tych, którzy pragną bliżej zapoznać się z tym fascynującym ludem.

Autor.

.
Jak oceniasz "Krainę Wikingów"?
słaba
taka sobie
po poprawkach może być dobrze
warta uwagi
wymiata

Zobacz wyniki.
.